Okręgowe zawody feederowe

Aktualności | 2020-08-25 | Publikujący: Kapitanat Sportowy Wrocław

Sekcja Feeder oraz Kapitanat Sportowy Okręgu Wrocławskiego zapraszają na Towarzyskie zawody feederowe, które odbędą się w dniach 19.09 oraz 27.09 na rz. Odrze – Leclerc.
Start w zawodach w dniu 19.09 można potraktować jak trening przed zawodami VDE – ROBINSON FEEDER CUP (20.09.2020 rz. Odra – Leclerc.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników. Zapowiada się weekend z feederem na najwyższym poziomie.
Poniżej harmonogram zawodów 19.09
1. 7.00-7.30 Potwierdzenie uczestnictwa zgłoszonych zawodników
2. 7.30-8.00 Odprawa i losowanie
3. 09.50 I sygnał – nęcenie wstępne
4. 10.00 II sygnał – rozpoczęcie rywalizacji
5. 14.55 III sygnał – 5 minut do końca zawodów
6. 15.00 IV sygnał – koniec zawodów
7. 15.45 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród rzeczowych.

Wpisowe na zawody wynosi 50zł, w całości przeznaczone jest na nagrody.

Przewidywana pula nagród – 5 tyś zł.

Zapisy na zawody przyjmuje przew. Sekcji Feederowej
Michał Hołub – tel. 501493712 (SMS, Messenger)
Organizator przewiduje max. 75 stanowisk.

Poniżej kilka zasad odnośnie organizacji zawodów:
1. W zawodach może wystartować każdy członek PZW posiadający opłaconą składkę członkowską na dany rok.
Zawodnicy spoza okręgu Wrocławskiego zobowiązani są do wykupienia jednodniowego pozwolenia na dzień 19.09. Pozwolenie można wykupić: https://pzw.wroc.pl/zezwolenia/
2. Zawodnik łowi jedną wędka trzymaną w ręku lub znajdującą się na podpórkach. Zawodnik może mieć na stanowisku dowolna ilość wędek do wymiany.
3. Brak limitu przynęt oraz zanęt.
4. W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt roślinnych i zwierzęcych.
Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub nasycane substancjami zapachowymi.
5. Zawodnik w czasie zawodów łowi w obrębie swego stanowiska (nie wolno łowić w obrębie pasów neutralnych).
6. Zawodnik złowione ryby przechowuje tylko i wyłącznie w przeznaczonej do tego siatce.
Zabrania się w trakcie treningu i zawodów zabijania złowionych ryb i przechowywania w jakiejkolwiek innej formie niż w/w!
7. Po zakończeniu zawodów (po IV sygnale) zawodnik pozostawia ryby w siatce do czasu przybycia Komisji Sędziowskiej.
Organizator zawodów w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną COVID – 19 wprowadza na czas trwania zawodów:
1. Obowiązek posiadania i noszenia maseczek ochronnych przez startujących zawodników, od momentu przybycia na teren zawodów, do momentu jego opuszczenia, z przerwą od momentu wejścia na stanowisko do momentu ważenia ryb i opuszczenia stanowiska.
2. Zachowanie przez uczestników zawodów min. 1,5 m odstępu w czasie do wejścia na stanowisko i od momentu zejścia z niego.
3. Pisemną deklarację zawodnika, składana w czasie zapisu do zawodów, że nie jest w trakcie leczenia bądź kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa, pod rygorem odpowiedzialności karnej i wewnątrzzwiązkowej (podstawa prawna - ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi: Dz.U.2019.O. 1239 tj. ustawa z 5 grudnia 2008 r.).
4. Kontrola temperatury wszystkich uczestników zawodów tj. organizatorów, sędziów i startujących zawodników w trakcie zapisów do zawodów, za pomocą termometru bezdotykowego. Ew. eliminacja z zawodów osób o podwyższonej temperaturze.

Michał Hołub
Przewodniczący Sekcji Feederowej