Porozumienia zawarte na 2020 rok

Aktualności | 2019-10-22 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

W dniu 18.10.2019r. PZW Okręg we Wrocławiu zawarł porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek na zagospodarowanie i ochronę wód z następującymi okręgami PZW:

- Elbląg, Jelenia Góra, Nadnotecki- Piła, Słupsk, Zielona Góra. Ponadto kontynuowane jest porozumienie z okręgami: - Legnica, Wałbrzych.

Ze strony PZW Okręg we Wrocławiu porozumienie podpisali Prezes ZO Andrzej Świętach oraz Dyrektor BZO Waldemar Szmajda.

Tym samym na podstawie opłaty okręgowej można będzie łowić dodatkowo w ośmiu okręgach, prowadzone są rozmowy w sprawie porozumień z kolejnymi okręgami, o ich efektach będziemy informować na bieżąco.

Prezes ZO

Andrzej Świętach

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze (15)

• julio Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

• julio Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -2 + / -

• henryk_p Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

Jest w polskim prawie możliwość działania w moim imieniu nazywa się to PEŁNOMOCNICTWO i na tej zasadzie do roku poprzedniego okręgi :trójprzymierza udzielały pełnomocnictw aby w ich imieniu wydawać zezwolenie oczywiście RZGW, PSR,nie kwestionowały tej formy współpracy międzyokręgowej.Prawdopodobnie jak dobrze pamiętam niejaki pan Wrona /ale mogę się mylić bo piszę z pamięci /napisał opinię prawną na zlecenie ZG jeszcze w poprzedniej kadencji która neguje pełnomocnictwa twierdząc że jest to poddzierżawianie obwodów rybackich.Ponieważ wasz Pełnomocnik jest pupilem władz centralnych PZW a ZG nie akceptuje takich porozumień to w dn.13.12.2019 zarządzeniem nr. 23 zerwał porozumienie trójstronne tak w skrócie wygląda rzeczywistość.Jeśli ktokolwiek ma prawnika w swoim środowisku niech zapyta,nie pytajcie okręgowego bo wątpię w jego obiektywizm w tej sytuacji.

• STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: -4 + / -

• STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 6 + / -

Gratulacje pomysłu pozyskiwania zezwoleń na inne okręgi. Trzeba sobie pojechać do legnickiego, wałbrzyskiego i jeleniogórskiego - super !!! Z wykazu porozumień na 2020 niestety nic nie wynika. Napisano że okręg zawarł lub jest w trakcie formalizowania porozumień. A z kim zawarł a z kim formalizuje ??? Wczoraj czyli 30.12.2019 o godz. 21;20 kolega z okręgu wałbrzyskiego poinformował mnie, że już może wydawać zezwolenia dla członków okręgu Wrocław bo wcześniej miał takowy zakaz. W mojej ocenie dzieje się źle w naszym Okręgu. Szkoda, że ostatniemu Prezesowi nie dano się wykazać bo zapowiadał się bardzo dobrze. Wybory już niedługo, raptem rok więc pamiętajmy co nam obecni fundują. Pozdrawiam i życzę połamania w 2020.

• Działa Radosław Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

radoslaw84

Ja się pytam dla czego okręg wrocławski nie wydaje zezwoleń.
    Z tego co udało mi się dowiedzieć to nawet nie mają wydrukowanych jeszcze i to jest wiadomość od prezesa koła wrocławskiego który był wczoraj po znaczki.
    Jakoś okręg wałbrzyski, legnicki, jeleniogórski potrafili wydrukować i podać gdzie wędkarze mogą takie zezwolenia pobrać.
    Legnica :
    Jelenia Góra

• henryk_p Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

Informacja dla wędkarzy opłacających składkę na ochronę i zagospodarowania;

-w ramach porozumienia Strefy I
    -tylko dla tych którzy opłacą PEŁNĄ ROCZNA NA WSZYSTKIE WODY (dotyczy też ulgowych)

-porozumienie z Opolem tylko na wody graniczne (tak ćwierkają wróble)

-składki niepełne (nizinna,górska) tylko na wodach danego okręgu (po zerwaniu trójprzymierza)

-co do rejestru połowu ryb jest jak się nie mylę jest uchwała Zjazdu lub ZG

Zanim opłacisz składkę przemyśl bo dopłaty leją mocno po kieszeni

W nowym 2020 wielu uśmiechów przyjemności z uprawiania wędkarstwa dla wszystkich wędkarzy życzy H.Pokrzywa

• tadek55 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

Pod komunikatem rzecznika ZO we Wrocławiu w sprawie porozumień nie można zamieści komentarza boją się reakcji wędkarzy czy co innego mają do ukrycia.

• tadek55 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 7 + / -

Witam
    Właśnie znalazłem na stronie PZW Legnica i PZW Wałbrzych na temat działania Pełnomocnika Z O Wrocław jak zrywa jednostronnie Trójporozumienie między okręgami i niema zamiaru się spotkać ,olewa wędkarzy i działa jak chce.aby utrudnić wędkarzom życie. Zapraszam do przeczytania artykułów na stronach w/w okręgów

• tadek55 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 6 + / -

Dzwoniono do Z.O we Wrocławiu, nie wiedzą gdzie mogą pobrać zezwolenia członkowie z innych okręgów które mają porozumienie. Było jedno zezwolenie na trzy okręgi a teraz potrzeba na każdy okręg osobno. Z tego co wiem zasługa Pełnomocnika Okręgu Wrocław, który chce wypowiedzieć trójporozumienie.
    Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

• x Roman Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: -7 + / -

• maniek37 Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: -15 + / -

• qazxswedc Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 10 + / -

Pamiętam rok, gdzie nie było porozumienia z Wałbrzychem a na Wodach Wrocławia np. Zalew Mietkowski był syf, smród i bezrybie... Także wojtas1977 daruj sobie takie mądrości.

• Johnson Don Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -10 + / -

• wojtas1977 Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -24 + / -