SKŁADKI I OPŁATY NA 2019 ROK

Składka członkowska ulgowa 50%

1) młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,

2)  członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW

3) mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat

4)  kobiety od 60 roku życia , pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat

45,-

3.

Składka członkowska ulgowa 75%

1) członkowie uczestnicy do lat 16

2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami

22,-

4.

Wpisowe:

1) członka zwyczajnego PZW

2) członka uczestnika PZW

25,-

12,-

5.

Legitymacja członkowska

5,-

Uwaga:

1.Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską.

2. Przyznanie ulgi ze względu na wiek, łącznie z obowiązującym stażem PZW,

obowiązuje od 01.01.2018 r. na podstawie karty ewidencyjnej członka PZW.

3. W ulgach związanych z wiekiem decyduje rok, w którym osoba ukończyła określony wiek.

ZAKRES I ZASADY STOSOWANIA ULG I ZWOLNIEŃ

W SKŁADCE CZŁONKOWSKIEJ w 2019 r.

1. Młodzież do lat 14, nie zrzeszona  w PZW, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna posiadającego uprawnienia do wędkowania i w jego obecności.

2. Ogólnozwiązkową składkę członkowską członka uczestnika uprawnionego do swojego łowiska uiszcza młodzież do lat 16 w wysokości 25% wartości znaku składki członkowskiej. Wysokość zniżki dla członka uczestnika w składce na ochronę i zagospodarowanie wód, ustalają na terenie swego działania zarządy okręgów.

3. Honorowi członkowie PZW zgodnie z § 15 ust. 2 statutu PZW są zwolnieni ze świadczeń członkowskich za okazaniem legitymacji nadającej tytuł członka honorowego.

4. Członkowie PZW w wieku 16-24 lata są uprawnieni do 50%  zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji  szkolnej lub studenckiej.

5. Zniżki w składce członkowskiej z tytułu odznaczeń honorowymi odznakami PZW, stosowane są po okazaniu legitymacji  potwierdzającej nadanie odznaczenia lub wpisu do legitymacji członkowskiej.

6.  System ulg określony w tabeli opłat stosuje w ciągu całego roku w którym ukończono określony wiek.

8. Składki członkowskie roczne oraz opłaty roczne za zezwolenie na amatorski połów ryb od osób niezrzeszonych, obowiązują w danym roku kalendarzowym, tj. od dn. 1 stycznia br. do dnia 31 grudnia br.

9. Składki członkowskie i opłaty od osób niezrzeszonych nie podlegają zwrotowi.

10. Obcokrajowiec to osoba nie posiadająca polskiego obywatelstwa (obywatelstwo potwierdza dowód osobisty lub paszport).

SKŁADKA CZŁONKOWSKA NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD

SKŁADKA PEŁNA CAŁOROCZNA – uprawniająca do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych oraz w wodach krainy pstrąga i lipienia (w tym wędkowanie ze środków pływających) wszystkimi metodami zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i zezwoleniem:

L.p.

Rodzaj składki

Składka pełna

Składka pełna

Składka ulgowa I dla:

mężczyzn od 65 roku życia

Składka ulgowa II dla:

- odznaczonych Srebrną Odznaką PZW,

- odznaczonych srebrną odznaką zasłużony strażnik SSR

Składka ulgowa III dla:

- odznaczonych Złotą Odznaką PZW,

- kobiet bez względu na wiek,

- młodzieży szkolnej i studentów w wieku od 16 do 24 lat,

- odznaczonych złotą odznaką zasłużony strażnik SSR

Składka ulgowa IV dla:

- odznaczonych Złotą Odznaką PZW z Wieńcami,

- członków PZW od 80 roku życia,

- członków uczestników

SKŁADKA NIEPEŁNA CAŁOROCZNA:

SKŁADKA NIEPEŁNA – WODY NIZINNE

Składka uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych z brzegu (metody wędkowania zgodnie z RAPR i Zezwoleniem

SKŁADKA NIEPEŁNA – WODY GÓRSKIE

Składka uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach krainy pstrąga i lipienia metodą muchową i spinningową.

W składce niepełnej nie stosuje się żadnych ulg.

SKŁADKA UZUPEŁNIAJĄCA uprawniająca do wędkowania ze środków pływających po wykupieniu składki członkowskiej i składki na ochronę i zagospodarowanie wód nizinnych.

Rodzaj składki

Cena (zł)

Składka uzupełniająca uprawniająca do wędkowania ze środków pływających na wodach nizinnych

Składka pełna roczna dla członków PZW zrzeszonych w innych Okręgach:

Składka

cena

- członków PZW zrzeszonych w innych Okręgach na podstawie zawartych porozumień dwustronnych

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE OKRESOWE NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD:

Składki dla członka PZW:

Metoda

1 dzień

3 dni

7 dni

Składka pełna na wszystkie rodzaje wód i wszystkie metody wędkowania zgodnie z ZEZWOLENIEM

Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą trollingową na udostępnionych do tej metody wodach nizinnych

Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą muchową lub spinningową na wodach krainy pstrąga i lipienia

Składka niepełna uprawniająca do wędkowania ze środków pływających na 2 wędki spławikowo-gruntowe lub metodą spinningową oraz muchową na wodach nizinnych

Składka niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych z brzegu lub brodząc (tam gdzie jest to dozwolone, metody zgodnie z RAPR)

OPŁATY OKRESOWE I CAŁOROCZNE NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD DLA NIEZRZESZONYCH W PZW W TYM CUDZOZIEMCÓW:

METODA

1 DZIEŃ

3 DNI

7 DNI

ROCZNA

X

OPŁATY EGZAMINACYJNE.

L.P.

Opłata za egzamin na kartę wędkarską:

kwota

1.

Podstawowa

Dla młodzieży na podstawie ważnej legitymacji szkolnej (nie dotyczy studentów)

Kobiety bez względu na wiek

bezpłatnie

1.     Zgodnie z § 15 pkt 2 Statutu PZW osoba uhonorowana tytułem „Członka Honorowego PZW”  zwolniona jest ze świadczeń członkowskich na rzecz Związku.

2.     Przyznanie ulgi ze względu na wiek, łącznie z obowiązującym stażem PZW, obowiązuje od 01.01.2018 r. na podstawie karty ewidencyjnej członka PZW.